List do Mieszkańców

Szanowni Państwo,


Tak wygląda od zeszłego tygodnia moja praca i czuwanie na miejscu w Urzędzie- laptop i telefon cały czas otwarty i wyczulony na każdy oddźwięk powiadomienia, niesamowite zmęczenie połączone z poczuciem jeszcze większej odpowiedzialności. Uśmiech  trzyma się mojej twarzy, bo jest dla kogo działać i to właśnie Wy motywujecie najbardziej - wierzę, ze wszystko, co złe minie i w przyszłości będziemy w stanie spotkać się razem i cieszyć z powrotu do normalności i czasów sprzed tygodnia. 

Nasze dotychczasowe życie obróciło się do góry nogami i stanęliśmy w obliczu sytuacji dla nas nowej i nieznanej.

Dla Urzędu Gminy w Pszczółkach ten tydzień był również związany z nowymi, nieznanymi w skali kraju i świata dotychczas wyzwaniami, którym musieliśmy stanąć czoła.


Poniżej przedstawiam (w ogromnym skrócie) co działo się w minionym tygodniu (i dzieje się cały czas) w naszej gminie. 

  •  zamknięcie wszystkich stref rekreacji na terenie Gminy Pszczółki,
  • stały kontakt z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną, Pomorskim Urzędem Wojewódzki, Starostwem Powiatowym,
  • uruchomienie gminnej pomocy osobom objętym kwarantannie: 

PRZYPOMINAM:

Wszystkie osoby, które przebywają w kwarantannie i nie mają możliwości skorzystania z pomocy osób z zewnątrz bardzo prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 504 450 587 lub 512 909 116

w dniach i godzinach:

pon: 8.00-15.00

wt: 8.00-15.00

śr: 8.00-15.00

czw: 8.00-15.00

pt: 8.00-10.00

(Więcej szczegółów w notce z dnia 18.03.2020 r.)

Pierwsze paczki zostały już dostarczone przez druhów OSP w Pszczółkach.

  • decyzja o zaprzestaniu przyjmowania opłat przez sołtysów od właścicieli nieruchomości,
  • przesunięcie terminu zbiórki odpadów wielkogabarytowych na terenie Gminy Pszczółki
  • uruchomienie telefonicznego poradnictwa psychologicznego dla Mieszkańców,
  • wdrażanie zaleceń od Wojewody Pomorskiego oraz Ministra Pracy, Rodziny i Polityki Społecznej dot. przeciwdziałaniu rozprzestrzenianiu się COVID-19 na terenie naszego kraju.

Po tym pierwszym tygodniu w nowej rzeczywistości chciałbym serdecznie podziękować druhom z OSP Pszczółki za nieocenioną pomoc, gotowość do działania i wzorową współpracę. Po raz kolejny pokazaliście, że ZAWSZE można na Was liczyć.

Słowa uznania kieruje również do przedsiębiorców – w minionym tygodniu odbyłem kilka ważnych rozmów telefonicznych, podczas których obie strony zadeklarowały wzajemną pomoc, która już jest udzielana i ruszy w przyszłym tygodniu. Bardzo Państwu za to dziękuję.

Przy okazji, odpowiadając na liczne pytania – GOPS w miesiącu marcu wypłaci wszystkie świadczenia terminowo, a naszym Paniom należą się ogromne podziękowania – mimo licznych dodatkowych obowiązków wynikających z zaistniałej sytuacji, praca tej jednostki wykonywana jest wzorowo, o czym pisałem dziś wcześniej.

Dziękuję moim najbliższym współpracownikom i pozostałym pracownikom Urzędu Gminy, których część z nich swoją pracę wykonuje od kilku już dni w nieco innej formie.


W takich trudnych momentach szalenie ważne jest, aby się łączyć, a nie dzielić. 

Proszę mieć to na uwadze i proszę pamiętać, że komentarze, które Państwo zamieszczają czytają wszyscy. Panika i złość minie, a treści pozostaną, dlatego proszę Państwa o przemyślenie – czy warto w tych cięższych chwilach być do siebie tak wrogo nastawionym i pisać komentarze, z których za jakiś czas nie będą Państwo dumni.


Przypominam również, że w najbliższą niedzielę odbędzie się transmisja on-line Mszy Św. w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Pszczółkach (pomódlmy się w intencji zdrowia nas wszystkich), a na profilu Michała Olejnika można posłuchać wspaniałej muzyki „prawie” na żywo.


Życzę Państwu z całego serca spokoju, zdrowia i tak po prostu - miłego weekendu spędzonego w gronie rodzinnym. Wyłączmy telewizory, odłóżmy telefony i spróbujmy chociaż na chwilę odciąć się od tego co się dzieje wokół nas.


Pozdrawiam Was serdecznie,

                                                                                                Wójt Gminy Pszczółki

                                                                                                    /-/Maciej Urbanek