VIII Wielka Gonitwa za lisem - Hubertus 2022

           Za nami święto myśliwych, leśników, jeźdźców oraz wszystkich, którzy kochają konie i jazdę konną. VIII Gonitwa za lisem, tak jak siedem poprzednich edycji, była perfekcyjna w każdym calu!

           Jestem bardzo dumny i zaszczycony, że po raz kolejny mogłem objąć patronat nad tym ważnym wydarzeniem w kalendarzu jeździeckim.
Gmina Pszczółki słynie m.in. ze wspaniałej stadniny i cieszę się, że Stajnia Ulkowy podtrzymuje tę piękną tradycję biegu myśliwskiego na cześć św. Huberta.

            Nieodłącznym elementem Hubertusa jest Msza Święta, która tradycyjnie, w samo południe, odbyła się w jednym z najpiękniejszych zakątków Gminy Pszczółki – na Wzgórzu Nadziei. Serdecznie dziękuję księdzu Proboszczowi Grzegorzowi Kreftowi za odprawienie Eucharystii.

           Pokaz kadryla, gonitwy: Hubertusik dla dzieci, dwie Gonitwy dla Młodzieży oraz „gwiazda popołudnia” Gonitwa Główna przyciągnęły tłumy. Spektakularne widowisko za każdym razem zachwyca tak samo. Serdecznie gratuluję wszystkim uczestnikom gonitw, widać było że daliście z siebie wszystko.

             Stajnia Ulkowy ma wielu przyjaciół! Razem z nami tego dnia byli m.in.:

KGW Żelisławki, Kgw Kolniczanki, KGW Ulkowianki , Szwadron Kawalerii im.Pułku 4 Ułanów Zaniemeńskich oraz Stowarzyszenie Edukacyjne Pszczółka z Panem Arkadiuszem Kamińskim, który reprezentował również Rejonowe Koło Pszczelarzy w Pszczółkach.

              Serdecznie dziękuję za obecność również Pani Wicestaroście Powiatu Gdańskiego Marzenie Biernackiej.

               Na koniec przekazuję ogromne ukłony całej Rodzinie Państwa Staniewicz, a przede wszystkim Panu Andrzejowi oraz Ani. Wykonujecie kawał świetnej roboty. Dziękuję!

               Tradycyjnie widzimy się za rok!

                                                                                        Wójt Gminy Pszczółki

                                                                                         /-/ Maciej Urbanek