Jubileusz 50-lecia zawarcia związku małżeńskiego

Dzisiaj, w restauracji Bartnik, odbyła się uroczystość „Złotych Godów”. Pary z terenu Gminy Pszczółki otrzymały kwiaty, upominki oraz medale od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Medal, choć symboliczny, najlepiej oddaje specyfikę jubileuszu. Wszyscy odznaczeni, mimo iż nie czują się „wygranymi” to nimi są. Wygrali życie małżeńskie.

26 niesamowitych osób. Każda z nich jest doskonałym przykładem na to, jak mimo zmieniających się czasów, okoliczności, różnych sytuacji życiowych, a przede wszystkim mimo upływu lat można dzielić życie z druga osobą. Tą samą osobą!

13 wspaniałych par. Każda zupełnie inna, ale wszystkie je łączy jedno od ponad 50 lat są razem. Bardzo się cieszę, że dzisiaj w kameralnych okolicznościach mogłem spędzić z Jubilatami czas oraz poznać niektóre (bardzo ciekawe!) historie Ich zapoznania .

Przez sentymentalną podróż poprowadził nas wspaniały Michał Olejnik, któremu z tego miejsca bardzo dziękuję.

Jeszcze raz wszystkim Państwu składam najserdeczniejsze życzenia – jestem zaszczycony, że przyjęliście Państwo zaproszenie na tą, ważną dla nas wszystkich, uroczystość. Jesteście wspaniali!

Z całego serca życzę kolejnych lat w zdrowiu, wzajemnym szacunku a przede wszystkim – miłości.


                                                                                     Wójt Gminy Pszczółki

                                                                                       /-/ Maciej Urbanek