KOMUNIKAT

Szanowni Państwo,

W trosce o Państwa bezpieczeństwo oraz celem maksymalnego ograniczenia sytuacji zagrażających Państwa zdrowiu, podjąłem decyzję o zawieszeniu wszystkich cyklicznych zajęć na obiektach będących własnością Gminy Pszczółki tj. świetlic wiejskich, stadionu sportowego oraz Orlików. Ponadto Gminna Biblioteka Publiczna będzie nieczynna od 12.03 do odwołania.

Zawieszone zostają również m.in. zajęcia z tenisa stołowego w Skowarczu, planowany na 16 marca casting do musicalu (grupa baletowa), zajęcia muzyczne i tańce dla Seniorów w Skowarczu, balet w świetlicy w Różynach, chór oraz angielski w Kamienicy Kultury, gimnastyka dla Seniorów w szkole podstawowej przy ul. Pomorskiej w Pszczółkach oraz zajęcia piłki nożnej z instruktorami. Jak już wspominałem wcześniej, planowany na 15 marca koncert Norberta „Smoły” Smolińskiego w świetlicy w Różynach również się nie odbędzie.

Wstrzymany zostaje również wynajem obiektów gminnych na imprezy rodzinne i okolicznościowe. Dotyczy to również wynajmów, na które zostały już podpisane umowy.

Ponadto apeluję, aby na chwilę obecną, w miarę możliwości ograniczyć wizyty w Urzędzie Gminy w Pszczółkach. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego (512 048 786) oraz mailowego na adres urzad@pszczolki.pl. Proszę się nie martwić – e-maile są weryfikowane, dekretowane i trafiają do pracownika merytorycznego poprzez elektroniczny obieg dokumentów. W dniu jutrzejszym wystosuję szczegółowy komunikat dot. funkcjonowania Urzędu Gminy.

UWAGA! Kontakt przez media społecznościowe nie jest właściwą formą komunikacji na linii Urząd-Obywatel. Informacje przekazywane tą drogą nie są traktowane jako forma wszczęcia danej sprawy. Ostatnio zauważyłem również bardzo przykre zjawisko – otrzymuję wiadomości w sprawach, które wcześniej (albo tego samego dnia) były już zgłaszane do pracowników merytorycznych. W tej trudnej dla nas wszystkich sytuacji apeluję o wzajemny szacunek.

Wstrzymane zostają również dyżury moje oraz mojego zastępcy dot. przyjęć interesantów.

Jestem świadomy tego, że napływające informacje, zarówno z mediów jak i z samorządów nie zachęcają Państwa do zachowania spokoju, ale mimo wszystko, proszę się nie martwić - ww. działania podejmowane nie tylko przeze mnie, ale i przez większość samorządów nie mają na celu wszczęcia paniki, a jedynie zachowanie maksymalnej ostrożności, aby hasło „koronawirus” było nam znane tylko i wyłącznie z Internetu i telewizji. Damy wspólnie radę!


                                                                                          Wójt Gminy Pszczółki

                                                                                              /-/ Maciej Urbanek