Młodzi sportowcy z Gminy Pszczółki cz. 3

Kochani uczniowie!

Czy pamiętacie wpis o Zosi Maczkowskiej i Viktorze Boryckim? To wasi sąsiedzi mieszkający w naszej pszczelej gminie, którzy w swoim młodym życiu osiągnęli już ogromne sukcesy na szeroko rozumianej arenie sportowej. Opowiadałem Wam o nich, abyście nigdy nie bali się marzyć. Chciałbym, żebyście nieustannie próbowali robić to, co Wam sprawia przyjemność i może stać się sposobem na dorosłe życie.

Dziś opowiem Wam o Mikołaju Borowym, ich (a być może i Waszym) rówieśniku, który tak samo jak Zosia i Viktor, jest stypendystą Wójta Gminy Pszczółki za szczególne osiągnięcia w sporcie dla dzieci i młodzieży.

Mikołaj od 7 lat trenuje karate w SKK Senshi. Pod okiem trenera Arkadiusza Stubby wraz z innymi zawodnikami z klubu odbywa treningi 5 razy w tygodniu. Mikołaj, podobnie jak Zosia i Viktor wie, że sukces można osiągnąć poprzez ciężką, systematyczną, wieloletnią i żmudną pracę. Uważa, że aby osiągnąć swoje cele, najważniejsza jest wytrwałość, duży upór i zacięcie. Karate uczy Mikołaja dyscypliny, wytrwałości i systematyczności oraz daje dużą pewność siebie. Wszystkie te cechy Mikołaj wykorzystuje m.in. do pogodzenia zajęć szkolnych oraz pasji sportowej. Dzięki temu, jak sam przyznaje, łatwiej się znosi ewentualne porażki.

W zawodach w wersji sportowej WKF, która jest  największą organizacją karate na świecie, skupiającą zawodników z ponad 200 państw, Mikołaj zdobył już 3 złote medale, 4 srebrne i aż 10 brązowych. A to z pewnością nie koniec jego sportowych sukcesów.

Mikołajowi kolejny raz gratuluję pasji, wytrwałości i zaangażowania.

Pamiętajcie drodzy uczniowie, że sport uczy zasad „fair play” nie tylko w sporcie.  Bo respektowanie zasad, myślenie zespołowe i umiejętność dopasowania się to cechy przydatne także w Waszym codziennym życiu. Dlatego gorąco zachęcam Was do uprawiania sportów. Być może już niedługo to Wy zostaniecie stypendystami Wójta Gminy Pszczółki za szczególne osiągnięcia w sporcie.


Wójt Gminy Pszczółki

/-/ Maciej Urbanek