Otwarcie mikroinstalacji fotowoltaicznej przy ul. M. Rataja w Pszczółkach

Szanowni Państwo!
Dziś małe - wielkie święto z okazji otwarcia mikroinstalacji fotowoltaicznej przy ul. M. Rataja w Pszczółkach, która „przeciera szlaki” stosowania Odnawialnych Źródeł Energii w Gminie Pszczółki.
Dokładnie 62 panele fotowoltaiczne o mocy 33,60 kW zasilą stację uzdatniania wody, w której już niebawem zostanie zakończona gruntowna modernizacja. Hydrofornia w połączeniu z zasilaniem panelami słonecznymi będzie stanowiła jeden z najnowocześniejszych systemów wodociągowo-kanalizacyjnych. Właśnie tak wprowadzamy nową ekologiczną jakość, która pozwoli na oszczędności oraz przede wszystkim na dbałość o środowisko naturalne.
Dodatkową atrakcją dnia był wykład w Gminnej Bibliotece Publicznej w Pszczółkach Pana Mariana Bugajewskiego pn. „Energia odnawialna szansą dla rozwoju regionu”, po którym rozgorzała ciekawa dyskusja między projektantami, wykonawcami a użytkownikami paneli fotowoltaicznych.
Odnawialne Źródła Energii to przyszłość i zdecydowanie warto znać wszystkie korzyści wypływające z ich użytkowania.
Dziękuję wszystkim przybyłym gościom. Cieszę się, że rozumiecie, jak ważne jest to przedsięwzięcie i że świętowaliście dziś razem z nami.