Pożegnaliśmy absolwentów klas 8 Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Ziemi Gdańskiej w Pszczółkach

Dzisiaj nastąpiło oficjalne zakończenie roku szkolnego 2021/2022 dla uczniów klas 8 Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Ziemi Gdańskiej
w Pszczółkach. Czas smutku, ale i radości – z jednej strony kończy się pewien etap, zamknięcie czasów szkoły podstawowej i podążanie ku nowemu, ale jednocześnie w perspektywie jest wspaniałe kilka tygodni zasłużonych wakacji. 

Dzień zakończenia roku w ostatniej klasie SP jest czasem podsumowań,
a przede wszystkim zasłużonych podziękowań oraz wyróżnień. W tym roku najważniejsze wyróżnienie wśród całej społeczności uczniowskiej otrzymały aż dwie osoby uzyskując honorowy tytuł Absolwenta Roku – Zuzanna Szczypiorska oraz Julian Szyca, bo o nich mowa, to najlepsi z najlepszych. Ich wyniki w nauce, zachowanie oraz działania pozalekcyjne doprowadziły ich na sam szczyt edukacyjnej podróży.
Serdecznie gratuluję Absolwentom Roku. Maksymalnie wykorzystaliście czas ośmiu lat nauki i życzę Wam, aby Wasz zapał oraz motywacja doprowadziła Was do tego miejsca, które sobie wymarzyliście. 
Moje gratulacje przekazuję również całej społeczności uczniowskiej. Gmina Pszczółki może poszczycić się fajną, mądrą, udzielającą się w życiu społecznym młodzieżą. Niech nadchodzące wakacje będą wspaniałym, niezapomnianym czasem ekscytujących podróży i zasłużonego wypoczynku. 
Słowa uznania kieruję również w stronę Dyrekcji oraz wszystkich nauczycieli. Prowadzenie placówki oświatowej oraz przekazywanie wiedzy uczniom to trudne zadania, z którymi radzą sobie Państwo znakomicie. Dziękuję za to, że Gmina Pszczółki może pochwalić się tak zgraną i chętną do działania kadrą pedagogiczną.
Udanych wakacji!

                                                                                     Wójt Gminy Pszczółki

                                                                                       /-/ Maciej Urbanek