Przerwy w dostawie wody na ul. Pod Jałowcem w Skowarczu/wczorajsza awaria/apel o oszczędzanie wody

Szanowni Mieszkańcy ulicy Pod Jałowcem w Skowarczu,

Na czym polega problem z częstymi przerwami w dostawie wody oraz i jak mamy zamiar go zlikwidować? Mówiąc najprościej: ulica Pod Jałowcem w Skowarczu leży 22 metry ponad poziomem hydroforni – na górce. Przez to, w momencie kiedy spada ciśnienie wody na tej ulicy w pierwszej kolejności brakuje wody. Aby uniknąć tych częstych i utrudniających życie sytuacji ogłosiliśmy przetarg w ramach którego m.in. zostanie wybudowana w Skowarczu stacja podnoszenia ciśnienia (otwarcie ofert już niebawem).

Wczorajsza awaria

Przy okazji chciałbym wyjaśnić sytuację wczorajszego braku wody. Mówiąc krótko: wysoka temperatura=masowe podlewanie ogródków. Jednoczesne ogromne zapotrzebowanie na wodę spowodowało przekroczenie dopuszczalnego napięcia, a w konsekwencji zadziałały zabezpieczenia energetyczne.

W ciągu 30 minut przywrócono wszystkie mechanizmy, a brak wody można było odczuwać przez ok 1-2h.

Ograniczajmy wodę!

Apeluję i proszę wszystkich o ograniczenie podlewania w godzinach popołudniowych.
Można spokojnie nawodnić swoje ogrody rano lub późnym wieczorem.

Działamy, żeby było lepiej

Przypominam, że ogłosiliśmy przetarg na kompleksową modernizację sieci wod-kan na terenie Gminy Pszczółki. Głównym celem tej wielotorowej inwestycji jest zmniejszenie liczby awarii oraz wprowadzenie takich mechanizmów, które ograniczą problem spadku ciśnienia związanego z masowym wykorzystaniem wody w czasie upałów.


                                                                                Wójt Gminy Pszczółki

                                                                                   /-/ Maciej Urbanek