Relacja z Pszczółkowskiego Forum Pszczelarskiego


Szanowni Państwo!

W dniu 27 sierpnia 2021 r. w sali konferencyjnej Gminnej Biblioteki Publicznej w Pszczółkach odbyło się Pszczółkowskie Forum Pszczelarskie „Miodowy BEE’znes”.


W ramach zorganizowanego forum około 60 pszczelarzy z terenu województwa pomorskiego miało okazję wysłuchać wykładów o tematach związanych z efektywnym i innowacyjnym prowadzeniem pasiek, wzrostem opłacalności ich prowadzenia oraz budową marki własnej.


Uczestnicy konferencji mieli również możliwość zwiedzenia Muzeum Miodu oraz obejrzenia zielników z roślinami miododajnymi, które zostały złożone do konkursu przyrodniczego ogłoszonego w ramach projektu.


Równocześnie  na parterze GBP odbywały się warsztaty z tworzenia kosmetyków na bazie produktów pszczelich, z których skorzystało w sumie 100 osób. Dzieci, młodzież oraz dorośli mieli możliwość własnoręcznego wykonania m.in. balsamów do ust, musujących kuli do kąpieli oraz cudownie pachnących miodowych żeli pod prysznic.


Forum odbyło się przy współpracy Urzędu Gminy z Gminną Biblioteką Publiczną oraz Kołami Gospodyń Wiejskich w Różynach, Kolniku oraz Ulkowach.


Projekt został zrealizowany z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie, „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.