Szkolenie z zakresu potrzeby zachowania starego drzewostanu owocowego oraz metod pielęgnacji drzew owocowych - relacja

Kto z nas nie pamięta smaku z dzieciństwa przepysznych papierówek, śliwek węgierek, czy gruszy klapsy zrywanych w starym ogrodzie babci i dziadka?

Stare odmiany drzew owocowych cechują się wyższą zdrowotnością, a ich owoce mają znacznie intensywniejszy smak i aromat w stosunku do popularnych ostatnio nowszych odmian (które prowadzone są w sadach nowoczesnymi metodami i które spotykamy w supermarketach).

Uczestnicy, którzy licznie przybyli na sobotnie szkolenie z potrzeby zachowania starego drzewostanu owocowego oraz metod pielęgnacji drzew owocowych, otrzymali sadzonki drzew oraz dowiedzieli się jak je zachować w dobrej kondycji, by w przyszłości cieszyć się bogatymi plonami i ich niepowtarzalnym smakiem.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział i cieszymy się, że podzielają Państwo naszą troskę o tak ważne dla nas wszystkich drzewa.

_______________________

Projekt „Aleja drzew owocowych w Parku w Ostrowitem” jest współfinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku https://wfos.gdansk.pl