Zapraszamy na I Gminny Przegląd Jasełek

 Szanowni Państwo,


W tym roku miesiąc luty rozpoczniemy w wyjątkowy sposób!

W mijającym już świątecznym okresie nie tylko placówki oświatowe, ale również dwa sołectwa: Ulkowy oraz Kleszczewko postanowiły podjąć się trudu zorganizowania Jasełek Bożonarodzeniowych.


Zaangażowanie i wysiłek wielu osób „zamknął” się w świetlicach wiejskich oraz szkolnych murach i ogromną szkodą byłoby, aby tych występów nie pokazać szerszej publiczności. Z tego też powodu wójt Maciej Urbanek zdecydował o zorganizowaniu I Gminnego Przeglądu Jasełek.


Wydarzenie nie ma charakteru konkursowego. Każdy występ jest tak samo ważny, tak samo piękny i kosztował tyle samo wysiłku. Przegląd pozwoli nam zobaczyć Jasełka na cztery sposoby – w zależności od wieku i wyobraźni Aktorów oraz pomysłu reżysera .


Serdecznie zapraszamy wszystkich Państwa już 1 lutego 2023r. na godzinę 17.00 do Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Ziemi Gdańskiej w Pszczółkach przy ul. Szkolnej 4  na występ Młodych Aktorów z: Sołectwa Kleszczewko, Sołectwa Ulkowy, Szkoły Podstawowej w Skowarczu oraz Szkoły Podstawowej w Pszczółkach (która jest jednocześnie partnerem wydarzenia).


Serdecznie zapraszamy!