Międzynarodowy Dzień Ziemi

Z okazji Dnia Ziemi oddajemy hołd jednemu z najmniejszych, ale też najważniejszych zwierząt na świecie, którym jest pszczoła.


Co roku na terenie gminy Pszczółki realizowane są projekty edukacyjne związane z ochroną owadów zapylających. W ubiegłym roku, dzięki dofinansowaniu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku przy Urzędzie Gminy oraz przy Szkole Podstawowej w Pszczółkach powstały dwa wyjątkowe ogrody deszczowe. Nie dość, że zbierają deszczówkę, to rosną w nich rośliny miododajne! Od wczesnej wiosny na wierzbie przy Urzędzie Gminy stołują się trzmiele, pszczoły oraz motyle.


Ty również możesz takie mieć – wystarczy donica, wypełnienie i odpowiednie rośliny.


W tym roku niedługo ruszymy z nowymi projektami.

  • W pierwszym z nich „Z pszczółką przemierzaj świat” sympatyczna pszczółka przybliży nam zagadnienie bioróżnorodności oraz opowie jak ją chronić.
  • W drugim – „Z miłości do drzew – pielęgnacja pomników przyrody z terenu Gminy Pszczółki” zadbamy, niczym lekarze o zdrowie naszych najstarszych drzew – trzech pomników przyrody.


O tym jakie będą efekty naszej pracy dowiecie się już wkrótce.


Oba projekty zostały dofinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Gdańsku. Kwota dofinansowania zadania „Z pszczółką przemierzaj świat” wynosi 12.000,00 zł, natomiast projekt „Z miłości do drzew – pielęgnacja pomników przyrody z terenu Gminy Pszczółki” otrzymał dofinansowanie w wysokości 15.000,00 zł.