Spotkanie Noworoczne Seniorów - relacja

"Jesień życia jest pięknym widokiem i niesie wewnętrzną radość tym, którzy patrzą na nią z szacunkiem”. Te piękne słowa wypowiedział 18 stycznia 1992 roku wójt Franciszek Tomasz Silarski podczas pierwszego w historii Gminy Pszczółki Spotkania Noworocznego Seniorów, wówczas nazywanego Opłatkiem Seniora. Pan Wójt obiecał wówczas, że takie spotkania będą kontynuowane, bo świadczą o tradycji, o poszanowaniu wspomnień.

Tak też się dzieje już od prawie trzech dekad. W sobotę, 01.02 br. odbyła się pierwsza z imprez w corocznym kalendarzu wydarzeń Gminy Pszczółki. Spotkanie Noworoczne Seniorów ak. 2020 odbyło się bardzo uroczyście i z ogromną doniosłością.

W tym roku zaproszono wyjątkowe osoby, które swoją twórczością uhonorowały Seniorów: kwartet smyczkowy Baltic String Quartet, kochany przez wszystkich duet „Zielona herbata” oraz działający od roku Gminny Chór Dziecięcy wspaniale uzupełnili uroczyste chwile i sprawili radość wszystkim odbiorcom.

Stałym, bardzo ważnym elementem Spotkania Noworocznego jest Jubileusz zawarcia związku małżeńskiego. Pary, które w tym roku świętowały „Złote Gody” oprócz podarunków, kwiatów i gratulacji od Wójta Macieja Urbanka zostały uhonorowane medalami za długoletnie pożycie małżeńskie od Prezydenta RP oraz otrzymały listy z błogosławieństwem od Arcybiskupa Metropolity Gdańskiego Sławoja Leszka Głódzia.

Drodzy Jubilaci! Jeszcze raz serdecznie gratulujemy oraz życzymy kolejnych lat w miłości, wzajemnym szacunku i dobrym zdrowiu.

Sobotnią uroczystość zaszczycili obecnością znamienici goście – parlamentarzyści - Poseł Magdalena Sroka oraz Senator Ryszard Świlski, którzy odznaczyli naszych Jubilatów medalami Prezydenta RP, Starosta gdański Stefan Skonieczny, który co roku jest z nami na tym ważnym spotkaniu, Wójt Gminy Suchy Dąb Henryka Król, Walentyna Czapska z Gniewskiego Uniwersytetu III wieku, duchowni, radni na czele z przewodniczącą Anną Staniewicz, sołtysi, dyrektorzy placówek oświatowych, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Pszczółkach oraz nasi przedsiębiorcy - zarząd firmy Profesjonal24 na czele z prezesem Zbigniewem Czarneckim oraz Władysław Girsztowt z firmy WEMA.

Bardzo dziękujemy za przybycie. Obecność tak znamienitych gości podnosi rangę wydarzenia tak ważnego dla gminnej społeczności Seniorów i jest bardzo miłym gestem dla wszystkich zebranych.

Serdecznie podziękowania kierujemy również w stronę Dyrektora Szkoły Podstawowej w Pszczółkach Patrycji Lindy-Górki, zastępcy Alicji Gąszczyk, kierownika świetlicy szkolnej Krystyny Olszewskiej oraz uczniów, którzy uczestniczyli w przygotowaniach tego wydarzenia oraz z ogromnym zaangażowaniem i szacunkiem dbali o dobre samopoczucie Seniorów oraz o godną reprezentację szkoły.