Wieczornica w Szkole Podstawowej im. Bohaterów Ziemi Gdańskiej w Pszczółkach


Jak napisał Adam Mickiewicz w Konradzie Wallenrodzie „Płomień rozgryzie malowane dzieje, skarby mieczowi spustoszą złodzieje. Pieśń ujdzie cało” – to stwierdzenie nie przedawnia się, a pieśni do dzisiaj wskrzeszają i będą wskrzeszać pamięć o bohaterach.Cieszę się, że tą wspaniałą tradycję wspomnień, recytowania wierszy oraz wspólnego śpiewu przy okazji tak ważnego święta jakim jest Narodowe Święto Niepodległości podtrzymuje Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Ziemi Gdańskiej w Pszczółkach.


Część artystyczna przygotowana przez uczniów SP Pszczółki w perfekcyjny sposób poprowadziła nas przez wydarzenia, które pozwoliły nam być wolnymi Polakami.


W kolejnej części spotkania, przy akompaniamencie Pana Andrzeja Szczypiorskiego wspólnie zaśpiewaliśmy najpiękniejsze patriotyczne pieśni.


Dzisiejszą wieczornicę zaszczycili swoją obecnością Senator RP Pan Ryszard Świlski oraz Wicestarosta Powiatu Gdańskiego Pani Marzena Biernacka. Razem z nami była dzisiaj również Pani Ewa Lewandowska - wieloletnia nauczycielka historii i pomysłodawczyni Wieczornicy Patriotycznej. Pani Ewo, jeszcze raz przekazuję serdeczne gratulacje!


Wielkie brawa należą się wszystkim zaangażowanym w organizację Wieczornicy Patriotycznej – Dyrekcji, Nauczycielom oraz Uczniom. Niezwykle ważne jest, aby podtrzymywać tradycję i nie zapominać, że wolność nie jest nam dana raz na zawsze.


                                                                                 Wójt Gminy Pszczółki

                                                                                    /-/ Maciej Urbanek