XXVIII Ogólnopolski Finał Czwartków Lekkoatletycznych

XXVIII Ogólnopolski Finał Czwartków Lekkoatletycznych za nami!


W dniach 18-19 czerwca lekkoatleci z Gminy Pszczółki pod okiem Pani Edyty Nobis wystartowali na stadionie AZS w Łodzi w eliminacjach i finałach dziewcząt oraz chłopców.

Kwalifikacje do tych zawodów odbywały się przez 8 tygodni na stadionie im. 700-lecia Pszczółek. Najlepsi i najbardziej wytrwali zakwalifikowali się do Finału Ogólnopolskiego. W miniony weekend 17-osobowa reprezentacja stawiła się na stadionie w Łodzi.


Skok wzwyż, biegi na 60 m, 300 i 600 m, rzut piłeczką palantową, skok w dal – to konkurencje, w których wzięli udział finaliści „Lekkoatletycznych czwartków” z Pszczółek. Stres na pewno towarzyszył każdemu, ale dzięki odwadze, która wygrała ze strachem z pewnością będzie co wspominać.

Wszyscy zawodnicy wspaniale reprezentowali naszą Gminę, a na szczególne wyróżnienie zasługuje start Michaliny Daleckiej, która skacząc wzwyż poprawiła swój rekord życiowy aż o 10 cm! Dzięki temu awansowała do ścisłego finału i z wynikiem 130 cm znalazła się wśród najlepszych zawodników w Polsce z rocznika 2010!


Ta wspaniała przygoda to zasługa owocnej pracy Pani Edyty z dziećmi i ich rodzicami. To naprawdę zgrany TEAM.


Serdeczne gratulacje dla wszystkich uczestników wydarzenia oraz wielkie podziękowania dla organizatorów wyjazdu.

Jeszcze raz wielkie gratulacje!