ZNAKOMITY koncert Chóru Męskiego Echo

 Nie bez powodu o wieku senioralnym mówi się „Jesień życia”. Jesień to wyjątkowa pora roku – niezwykle barwna, zachęcająca do spacerów i tak po prostu – do szczęśliwego życia. Poza tym, jak już wcześniej pisałem, w jesiennym kalendarzu świąt, Seniorzy celebrują aż 3 daty!


Z tego też powodu, dzisiaj w Kamienicy Kultury w Pszczółkach odbył się dedykowany naszym Seniorom koncert Chóru Męskiego Echo pn. „Od średniowiecza do współczesności”. Koncert był znakomity! Panowie "poprowadzili" nas przez różne epoki i różnorodnością repertuaru pokazali, że potrafią zaśpiewać na prawdę wszystko! Były ciarki przy "Czardaszu", wspólna biesiada przy "Domku z cegieł 13" oraz chwila zadumy przy "Chórze niewolników" z opery Nabucco.


Imponujące głosy, bardzo ciekawy dobór repertuaru oraz rewelacyjne towarzystwo sprawiły, że był to niezapomniany wieczór.


Bardzo miłym akcentem było również odśpiewanie imieninowych "Stu lat" Panu Tadeuszowi, który w chórze występuje ponad 70 lat! (a sam chór ma prawie 100 lat!). Obecnie liczy 89 wiosen i jest najstarszym uczestnikiem chóru.


Moje serdeczne ukłony przekazuję również naszemu Mieszkańcowi, Panu Zbigniewowi Boduchowi, który również śpiewa w Chórze Echo i wspaniale reprezentuje naszą Gminę Pszczółki Serdecznie dziękuję za wspaniały występ całemu chórowi na czele z dyrygentem Panem Leszkiem Gołębiem oraz akompaniatorem Panem Kacprem Kłosińskim.


Pan prowadzący koncert zakończył dzisiejszy koncert stwierdzeniem, że chór jest amatorski, tylko prowadzony przez profesjonalistów. Ja sądzę inaczej - wszyscy Panowie jesteście prawdziwymi profesjonalistami! Kochani Seniorzy! Mam nadzieję, że macie podobne odczucia co do dzisiejszego koncertu. Dziękuję za wspólnie spędzony wspaniały wieczór!


                                                                                         Wójt Gminy Pszczółki

                                                                                              /-/ Maciej Urbanek