bannertest

DSC 1881

Sportowa rywalizacja, piękna pogoda oraz wspaniały stadion im. 700-lecia Pszczółek – w takich okolicznościach Finał Pucharu Polski Kobiet w piłce nożnej musiał być udany! Wczoraj (27.09 br.) drużyny Pogoń Gościniec nad Wisłą Tczew oraz Akademia Piłkarska LG stanęły w sportowe szranki na boisku murawy w Pszczółkach.

Zanim rozpoczął się pojedynek, obie drużyny zostały zagrzane do walki dzięki wspaniałym występom uczniów ze Szkoły Podstawowej w Pszczółkach. Po części artystycznej Pani Wójt Hanna Brejwo otrzymała od Radosława Michalskiego Prezesa Pomorskiego Związku Piłki Nożnej odznaczenie za zaangażowanie, trud i pracę na rzecz rozwoju piłki nożnej.

Pierwsze fragmenty meczu nie przesądzały o przewadze jednej z drużyn. Sportowe potyczki stopniowo się rozkręcały, a pierwsza bramka padła w 32 minucie dając tym samym Akademii Piłkarskiej LG przewagę. Kiedy pierwsza połowa meczu dobiegała końca, w ostatnich minutach padła bramka strzelona przez przedstawicielkę drużyny Pogoń Gościniec nad Wisłą Tczew.  Pierwsza połowa meczu zakończyła się remisem. W przerwie kibice mogli obejrzeć kolejne występy grupy z SP Pszczółki oraz grupę chłopców trenujących w klubie Potok Pszczółki, którzy zaprezentowali fragment rozgrzewki piłkarskiej z elementami LIFE KIETIK.

Druga połowa meczu przesądziła o wygranej drużyny Pogoń Gościniec nad Wisłą Tczew wynikiem 2:1. Puchary, medale oraz bony pieniężne wręczyli Hanna Brejwo Wójt Gminy Pszczółki, Radosław Michalski Prezes Pomorskiego Związku Piłki Nożnej, Andrzej Szwarc wiceprezes Pomorskiego Związku Piłki Nożnej oraz Małgorzata Mierzejewska przewodnicząca komisji piłkarstwa kobiecego Pomorskiego ZPN.

Serdecznie dziękujemy obu drużynom za wspaniałą, wyrównaną walkę!