Logo Gminy Pszczółki

KOMUNIKAT W SPRAWIE BONU CIEPŁOWNICZEGO

Szanowni Mieszkańcy,

W związku z pytaniami dotyczącymi realizacji przez Gminę Pszczółki świadczenia, jakim jest bon ciepłowniczy uprzejmie informuję, że zgodnie z art. 2 pkt 1 i 2 ustawy przepisami ustawy z dnia 12 września 2025 r. o bonie ciepłowniczym oraz o zmianie niektórych ustaw w celu ograniczenia wysokości cen energii elektrycznej (Dz. U. z 2025 r. poz. 1302) do otrzymania bonu ciepłowniczego są uprawnione tylko gospodarstwa domowe korzystające z ciepła dostarczanego przez system ciepłowniczy bezpośrednio przez przedsiębiorstwo energetyczne (przez system ciepłowniczy rozumie się sieć ciepłowniczą oraz współpracujące z tą siecią urządzenia lub instalacje służące do wytwarzania lub odbioru ciepła lub chłodu,  a także lokalne źródło ciepła lub źródło ciepła bezpośrednio zasilające zewnętrzne instalacje odbiorcze, które są eksploatowane przez przedsiębiorstwo energetyczne prowadzące działalność gospodarczą wytwarzania ciepła, jego przesłania i dystrybucji lub obrotu ciepłem).

Na terenie gminy Pszczółki nie funkcjonuje żadne przedsiębiorstwo energetyczne, prowadzące działalność gospodarczą wytwarzania ciepła, jego przesłania i dystrybucji lub obrotu ciepłem, w związku z czym mieszkańcy gminy Pszczółki nie kwalifikują się do skorzystania z bonu ciepłowniczego.

Więcej informacji na temat Bonu Ciepłowniczego znajdą Państwo na stronie rządowej: https://www.gov.pl/web/energia/informacje-o-bonie-cieplowniczym 

                                                               Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej
                                                                                                   w Pszczółkach
                                                                                          / - /  Beata Nowakowska

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności